Трансплантація нирки

Сторінка 1 з 3123

Історія трансплантації нирки:

- Alexis Carrel, 1900 хірургічна техніка трансплантації нирки;

- Юрій Вороной, 1933 перша трансплантація нирки в клініці;

- Murrey, Merril, 1954 перша успішна трансплантація нирки;

- Sir Roy Calne, 1960 застосування азатіопріну;

- Thomas Starzl, 1963 поліпшення результатів трансплантації нирки;

- 1980 використання циклоспоріну при трансплантації.

Трансплантація нирки є одним із трьох альтернативних методів лікування хворих з термінальною стадією хронічною нирковою недостатності (разом з гемодіализом і перитоніальним діалізом). Ця операція асоціюється в даний час з малим відсотком технічних ускладнень, гарною якістю життя пацієнтів, тривалим періодом виживання ниркових аллотрансплантатів і хворих.

В міру поліпшення результатів трансплантації нирки розширюються показання до хірургічного лікування хворих з термінальною стадією ХНН. В даний час нирковий алотрансплантат одержують не тільки хворі з хронічним гломерулонефритом, але і з піелонефритом, амілоідозом, васкулітами, гіпоплазією нирок, вазоренальною гіпертензією, спадкоємними тубулопатіями, полікистозною хворобою, цукровим діабетом і іншими захворюваннями.

Показання до трансплантації нирки:

- Хронічний гломерулонефрит;

- Хронічний пієлонефрит;

- Полікистоз нирок;

- Спадкові і придбані тубулопатії;

- Аплазії і гіпоплазії нирок;

- Вазоренальна гіпертензія;

- Системний червоний вівчак;

- Ревматоідний артрит;

- Цукровий діабет 1 і 2 типу;

- Лікарняні нефропатії;

- Подагра;

- Первинний гіперпаратиреоз;

- Гіперкальціємія будь-якого ґенезу;

- Оксалоз;

- Урологічні захворювання з обструкцією сечових шляхів (МКХ, пухлина, гіпертрофія передсечника, ретроперітонеальний фіброз).

Підготування хворих до трансплантації нирки

Після того, як хворий з необоротним хронічним захворюванням нирок досягає термінальної стадії ХНН (що супроводжується характерним уремічним синдромом), його починають лікувати регулярним хронічним гемодіалізом (чи перитоніальним діалізом). Ціль цього лікування – нормалізувати грубі порушення водно-електролітного обміну (гіперкаліємія, гіпергідратація), метаболічний ацидоз і видалити т.зв. «уремічні токсини», що відносяться до середніх молекул. Сучасні діалізні технології (бікарбонатний діаліз, гемофільтрація, гемодіафільтрація, біосумісні мембрани капілярних діалізаторів і т.ін.) дозволяють тривалий час (10 років і більше) контролювати плин термінальної стадії ХНН і не тільки продовжити життя хворих на цей термін, але і забезпечити їм високий рівень якості життя, а деяким і соціальну реабілітацію.

Слід зазначити, у той же час, що екстракорпоральні методи замісної ниркової терапії (гемодіаліз) не в змозі компенсувати усі функції нирки (наприклад, еритропоетичну). Крім того, ці методи обмежують рівень соціальної реабілітації пацієнтів. Тому практично будь-якого хворого з термінальною ХНН варто розглядати як потенційного кандидата на трансплантацію нирки.

Протипоказання до трансплантації нирки

Діалізні пацієнти з гострим чи хронічним порушенням мозкового кровообігу, кардіореспіраторними розладами (серцева і легенева недостатність), важкою функціональною і органічною поразкою печінки, порушеннями психічного статусу і психосоціальними проблемами виключаються з «листа чекання» на трансплантацію нирки. У хворих, що мають в анамнезі вилікуване злоякісне захворювання з періодом ремісії більш 2 років, питання про трансплантацію зважується індивідуально. Тимчасовим протипоказанням до трансплантації варто вважати гостру інфекцію.

Протипоказання до трансплантації нирки:

- гостре чи хронічне порушення мозкового кровообігу;

- серцево-легенева недостатність;

- печінкова недостатність;

- порушеннями психіки (психози);

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 3123

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>