Токсичний гепатит

Сторінка 1 з 612345...Остання »

Серед шкідливих виробничих факторів хімічної природи можна виділити групу так званих гепатотропних (гепатотоксичних) отрут, в клінічній картині інтоксикації якими провідним синдромом є ураження печінки.

Ці промислові отрути слід розділити на 4 групи:

1. Хлоровані вуглеводні – хлорид метилу (CH3Cl), дихлорметан (CH2Cl2), хлороформ (CHCl3), чотирихлористий вуглець (CCl4), етилхлорид (C2H5Cl), дихлоретан(C2H4Cl2), тетрахлоретан(C2H2Cl4), трихлоретилен(CHCl=CCl2) та ін. Ці речовини застосовують як розчинники жирів, воску, смол, олій, каучуку, гуми в маслобійно-жировій, шкіряній, лакофарбовій, текстильній, машинобудівній промисловостях, у виробництві препаратів для дегельмінтизації, дезінсекції, дезінфекції, вогнегасників та ін. Хлоровані вуглеводні (газоподібні або рідкі речовини) дуже погано розчинні у воді, добре розчинні в спирті та ефірі. Проникають в організм переважно інгаляційним шляхом та через непошкоджену шкіру.

2. Хлоровані нафталани (моно-, ди- та ортохлорнафталани) та дифеніли. Їх суміші у вигляді препаратів "Галовакс", "Совол" застосовують у якості замінників воску, смол, каучука в кабельному виробництві, електричній промисловості (наповнення конденсаторів), тощо. Ступінь хлорування нафталанів визначає їх токсичність.

3. Бензол, його гомологи та похідні: бензол (С6Н6, ГДК – 5мгм3), нітробензол (С6Н52), тринітротолуол (тротил, ТНТ, С6Н2СН3(NО2)3, ГДК – 1мгм3), анілін (С6Н52, ГДК – 0,1мгм3), стирол (С6Н5=СН-СН2, ГДК – 5мгм3) та ін. На сьогоднішній день застосування бензолу в якості розчинника обмежено внаслідок його високої токсичності. В організм потрапляють переважно інгаляційним шляхом та через шкіру.

4. Метали та металоїди: свинець, ртуть, марганець, золото, миш'як, фосфор.

Крім вищезазначених класичних гепатотропних отрут, токсичний вплив на печінку здійснюють спирти – метиловий, етиловий, пропиловий, ізопропиловий; гліколі (діетиленгліколь); деякі ефіри (діоксан); авіаційне пальне (несиметричний диметилгідразин – гептил); пестициди, особливо хлор-, фосфор- та ртутьорганічні сполуки, фталатні пластифікатори, фосфорні сполуки.

Необхідно також зазначити, що виділення групи гепатотропних отрут є деякою мірою умовним, оскільки більшість токсичних речовин, які не володіють специфічною тропністю до печінкової паренхіми, суттєво пошкоджують останню внаслідок того, що саме в печінці вони метаболізуються і знешкоджуються.

Токсичне ураження печінки виникає внаслідок дії на організм працюючого промислових отрут гепатотропної дії у дозах, що перевищують ГДК (регламентовані законодавством). Згідно з Подимовою С.Д.(1993), токсичне ураження печінки може перебігати у вигляді токсичного гепатиту, жирового гепатозу, фіброзу та цирозу печінки. В залежності від величини дози промислової отрути, що надійшла в організм та часу її впливу, можливий розвиток гострих та хронічних токсичних уражень печінки.

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 612345...Остання »

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>