Розумова відсталість

Сторінка 1 з 212

Згідно нової Міжнародної класифікації хвороб (10-й перегляд), розумова відсталість (шифр F 7) поділяється на ступені вираженості:

F 70 – легка розумова відсталість.

F 71 – помірна розумова відсталість.

F 72 – важка розумова відсталість.

F 73 – глибока розумова відсталість.

F 78-79 – інша не уточнена розумова відсталість.

F 70 – легка розумова відсталість – такі люди набувають мовних навиків з деякою затримкою, але більшість із них використовують мову у повсякденних цілях, підтримують бесіду. Більшість із них незалежні у сфері догляду за собою і в практичних домашніх навичках. Основні труднощі спостерігаються у сфері шкільної успішності (читання, письмо), обов’язкова недостатність понятійного мислення. Можливе працевлаштування, що не потребує здібностей до абстрактного мислення, а до практичної діяльності, включаючи некваліфіковану і напівкваліфіковану ручну працю. Також помітна емоційна і соціальна незрілість, певні труднощі в адаптації до культуральних традицій і норм, висока сугестивність, попадання під чужий вплив.Характерна мікроорганічна неврологічна симптоматика.

Коефіцієнт розумового розвитку – в діапазоні 50 – 69. У більшості випадків органічної етіології. Сюди включають дебільність і легку олігофренію.

F 71 – Помірна розумова відсталість характеризується конкретністю, непослідовністю, тугорухливістю мислення, характерним є бідність словникового запасу. Такі хворі відстають у розвитку навичок самообслуговування та моторики, деяким пацієнтам необхідний нагляд впродовж всього життя. Обмежені шкільні успіхи, хоча частина із них засвоюють основні навички, необхідні для читання, письма і рахунку. Навчаються у спеціальних школах. У зрілому віці здатні до простої практичної роботи при нагляді. Незалежне проживання неможливе, хоча такі люди мобільні і фізичноактивні, соціально контактні до спілкування і приймають участь в елементарних соціальних заняттях. Практично не здатні до самостійної праці. У більшості цих осіб може бути виявлена органічна патологія, можливі злостивість, агресивність, дратівливість, збочення потягів.

Коефіцієнт розумового розвитку – в діапазоні 35 – 49. Сюди відносять: імбецильність, помірну розумову відсталість, помірну олігофренію.

F 72 – Важка розумова відсталість стан, коли майже цілком не розвиненімислення і мова, грубо порушені статичні локомоторні функції. Характерними для цих осіб є:

а) розуміння мови обмежується виконанням загальних команд і елементарних правил;

б) хворі можуть отримувати елементарні базисні навички і при адекватному нагляді і керівництві здатні брати участь у простих домашніх та інших практичних справах;

в) у більшості випадків спостерігається органічна мозкова патологія;

г) часті важкі неврологічні і соматичні порушення (епілепсія, розлади зору і слуху тощо);

д) різке недорозвинення сприйняття, уваги та пам’яті;

е) різко обмежений запас слів і понять, порушення побудови простих фраз, ехолалії;

є) відсутність можливості до навчання елементарному рахунку, письму і таке інше.

ж) нездатність до трудової діяльності;

з) можлива злостивість, агресивність, дратівливість, збочення потягів.

Психологічні діагностичні критерії – ІQ за адаптованим варіантом тесту Векслера у межах 20 – 34.

F 73 – Глибока розумова відсталість – це стан затримки розвитку психіки, щохарактеризується грубою недостатністю навичок, які визначають загальний рівеньінтелекту, тобто когнітивних, мовних, моторних і соціальних спроможностей. При цьому ІQ знаходиться нижче 20 балів (у дорослих психологічний вік менше 3-х років).

Клінічні діагностичні критерії:

а) хворі нерухомі або різко обмежені в рухливості;

б) страждають нетриманням сечі і калу;

в) спроможні лише на найпростіші форми невербального спілкування;

г) потребують постійної допомоги і нагляду;

д) не здатні піклуватися про свої основні потреби.

Перебувають у закладах соцзабезпечення або в родині. Лікарське спостереженнявпродовж всього життя.

Основна роль у корекції розумової відсталості належить психолого – педагогічному процесу. Дитина своєчасно повинна одержувати освіту за програмою, доступною рівню їїінтелекту.

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 212

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>