Порушення мозкового кровообігу. Ішемічний інсульт

Сторінка 1 з 612345...Остання »

Згідно з критеріями міжнародної класифікації, порушення мозкового кровообігу за своїм характером поділяються на такі види:

А. Гострі порушення мозкового кровообігу:

1) скороминучі порушення мозкового кровообігу (транзиторні ішемічні атаки);

2) гостра гіпертензивна енцефалопатія;

3) мозковий інсульт:

а) ішемічний інсульт (інфаркт мозку)

б) геморагічний інсульт (спонтанний, нетравматичнийкрововилив) – паренхіматозний, субарахноїдальний, епі- та субдуральний;

Б. Хронічні порушення мозкового кровообігу:

1. Початкові (ранні) прояви недостатності кровопостачання мозку.

2. Повільно прогресуючі порушення кровопостачання мозку, до яких відноситься дисциркуляторна енцефалопатія.

При діагностиці судинного ураження нервової системи необхідно встановити:

· захворювання, що викликало його (атеросклероз, гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, патологію серця та ін.);

· характер порушення мозкового кровообігу (гострий, хронічний);

· локалізацію (топічний діагноз);

· басейн ушкодженої судини;

· клінічні синдроми.

До скороминущих порушень мозкового кровообігу (або транзиторні ішемічні атаки) прийнято відносити такі порушення церебральної гемодинаміки, що характеризуються раптовістю і короткочасністю дисциркуляторних розладів у головному мозку, які проявляються осередковими і/або загальномозковими симптомами тривалістю до 24 г.

Патогенез. Одним із найбільш частих механізмів розвитку транзиторних ішемічних атак прийнято вважати емболію мозкових судин. Важливу роль у розвитку атак грають артеріо-артеріальні емболії: емболи потрапляючи у кінцеві розгалуження артеріальної системи, викликають їхню оклюзію. У ряді випадків ТІА виникають за механізмом «обкрадання» – відволікання крові з магістральних церебральних судину периферичну сітку кровообігу. Вони також можуть розвиватися при стенозі мозкових або магістральних судин голови, коли приєднується падіння артеріального тиску, обумовлене різними фізіологічними або патологічними станами (глибокий сон, інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму, кровотеча йін.).

Клініка. ТІА розвиваються в більшості випадків гостро, раптово. Розрізняють загальномозкові симптоми та осередкові, що обумовлені порушеннями кровотоку у певному судинному басейні. Загальномозкові симптоми характеризуються головним болем, блюванням, відчуттям слабості, можливі короткочасні порушення свідомості.

Осередкові симптоми визначаються локалізацією дисциркуляторних порушень у системі внутрішньої сонної артерії або вертебро-базилярного басейну. Характерною особливістю атак є їх повторюваність від одного до трьох і більше разів на рік. Вони часто передують розвитку мозкового інсульту частіше в перший рік після розвитку атаки.

Гостра гіпертензивна енцефалопатія. На фоні високої артеріальної гіпертензії в ряді випадків розвиваються гострі стани, що супроводжуються загальномозковими й осередковими симптомами, які зникають протягом доби. Енцефалопатія є загостренням гіпертонічної хвороби або симптоматичної гіпертонії і розвивається при підйомах систолічного артеріального тиску вище 200-270 мм рт. ст. і діастолічного – вище 120 ммрт. ст.

Патогенез. Доказано, що при АТ більше 200 мм.рт.ст. у відповідь на збільшення мозкового кровотоку феномен ауторегуляції тонусу судин Остроумова-Бейліса не спрацьовує. Розвивається фільтраційний набряк і набуханням мозку що, як правило, приводить до зниження мозкового кровотоку з розвитком дрібних осередків розм’якшення паренхіми мозку, які розвиваються при цьому.

Широке поширення одержала теорія спазму. Відповідно до цієї теорії у відповідь на гостре і значне підвищення артеріального тиску виникає різке звуження судин мозку – їх спазм, що викликає зменшення кровотоку і ішемію тканини мозку.

Клініка. Клінічна картина гіпертонічної енцефалопатії складається, насамперед, із грубо виражених загальномозкових симптомів. Досить грубо виражені вегетосудинні явища. У більш важких випадках відзначаються порушення свідомості, оглушення, психомоторні порушення, а також генералізовані епілептичні приступи. Можуть бути виражені менінгеальні симптоми.

Мозкові інсульти. За визначенням ВООЗ інсульт характеризується ознаками локального і іноді дифузного порушення функцій мозку, що триває більш 24 г. або приводить до смертіі викликаний причинами судинного характеру.

Мозковий інсульт спостерігається серед населення досить часто. У Європі щорічно інсульт уражає більше 1 млн. чоловік. Найбільш висока захворюваність інсультом у віці між 50 і 70 роками. Ішемічні інсульти переважають над геморагічними, як 6:1. Висока і ступінь інвалідизації хворих, що перенесли інсульт. Лише 20% хворих із церебральним інсультом повертаються до праці, 60% –залишаються інвалідами і 20% – потребують стороннього догляду.

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 612345...Остання »

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>