Пневмоконіози. Силікоз. Силікатози. Бериліоз

Сторінка 1 з 1212345...10...Остання »

Пневмоконіози – це хронічні захворювання легень, які виникає внаслідок тривалого вдихання промислового пилу і характеризується розвитком дифузного фіброзу.

Пневмоконіози найчастіше виникають в гірничорудній промисловості, у робітників, зайнятих видобутком золота, вольфраму, поліметалічних руд, у бурильників, прохідників, забійників, кріпильників; в машинобудівній- у обрубників, стерженщиків, вибивників, у працівників виробництва вогнетривких та керамічних матеріалів (динаса, шамота), які виконують ремонт промислових печей, обробку та переробку кварцу, граніту та ін.

На основі сучасних клінічних, експериментальних, рентгенологічних, патолого-анатомічних та морфологічних даних встановлено, що діапазон реакції на промислові аерозолі є значно ширший за власне відкладання пилу та мезенхімальні реакції на нього фіброзного характеру, і включає альвеоліти, гранулематозні та інтерстиційні пневмоніти, десквамативну пневмонію, кінцевою фазою розвитку яких є різного ступеня вираженості дифузний фіброз легенів.

Патогенез розвитку цього патологічного процесу до кінця не з'ясований. Існує значна кількість версій розвитку пневмоконіозу. Одна з найбільш вірогідних представлена на мал. 6.3.

Проникнення пилу в альвеоли

Фагоцитоз пилових частинок альвеолярними макрофагами з утворенням коніофагів

Міграція коніофагів в інтерстиціальну тканину

 

Підвищення поглинання кисню активованими альвеолярними макрофагами

Активація кисень залежної бактерицидної системи коніофагів як реакція на пилову частинку в якості чужорідного для організму агенту з утворенням активних форм кисню на каталітичних центрах пилинок

Стимуляція утворення активних форм кисню (супероксид, пероксид, гідроксильний радикал)

Розвиток внутрішньоклітинної гіпоксії коніофагів і пошкодження мітохондрій

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 1212345...10...Остання »

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Яндекс.Метрика


MedViva.com