Хірургія тонкої та товстої кишки

Сторінка 1 з 1312345...10...Остання »

І.Дивертикули тонкої кишки

-одиничні та множинні (дивертикульоз)

-вроджені ( специфічний виддивертикула Мекеля) та набуті

-гострі та хронічні

2.Хвороба Крона

3.Пухлини тонкої кишки

-доброякісні

-злоякісні

4 Травми тонкої кишки

-закриті

-відкриті

5. Кишкові нориці

-вроджені та набуті

-зовнішні та внутрішні

-повні та неповні

-губовидні та трубчаті

-високі та низькі

6. Аномалії розвитку

Клініка дивертикулітів тонкої кишки

Прояви хвороби виникають при розвитку ускладнень:

- запалення ( дивертикуліт)

- звиразкувань

- кишкової непрохідності

- перфорації

- кровотечі

Гострий дивертикуліт може бути катаральним , флегмонозним , гангренозним, перфоративним. Клінічнопроявляються болями в животі, нудотою, підвищенням температури тіла, ознобом,симптомами подразнення очеревини.

З виразкуванняслизової оболонки дивертикула внаслідок дії соляної кислоти та супроводжуються кишковими кровотечами, які можуть бути досить масивними.

Перфораціядивертикула виникає внаслідок його запалення, звиразкування, гангрени врезультаті пролежня стінки каловими каміннями або стороннім тілом. Приперфорації дивертикула виникає розлитийперитоніт з відповідною клінічною картиною.

Хронічний дивертикуліт призводить до розвитку злукової хвороби в черевній порожнині, якаускладнюється кишковою непрохідністю.

Поліпи

Поліп ( polipus , poli – багато, pus – нога) – патологічнийпухлиноподібний утвір, що розвивається із слизової оболонки і виступає над неюабо поверхнею органа, з'єднаний з ним ніжкою чи своєю основою. Основу поліпаскладає розростання залозистого епітелію у вигляді розгалужених ворсинок абочисленних залозистих трубочок, які вкриті циліндричним епітелієм. Опорначастина поліпа – сполучна тканина з включенням м'язових волокон.

Дифузний поліпоз – тяжке спадковезахворювання товстої кишки, яке передається спадково за автосомно-домінантнимпринципом і характеризується виникненням численних тубулярних аденом в ободовійта прямій кишках. Через можливе одночасне ураження кількох членів сім'ї йогоназивають сімейним поліпозом.

Поліпи є найпоширенішим видомдоброякісних пухлин товстої і прямої кишок. хворих, як правило, у пацієнтіввіком 40-60 років, частіше у чоловіків, ніж у жінок. Найчастіше вониз'являються в сигмоподібній, прямій, сліпій кишках (70 % хворих).

З урахуванням того, що у 50-70 %хворих на рак товстої кишки захворювання починається саме з поліпа, зрозумілимє соціальне і медичне значення проблеми.

Дифузний (сімейний) поліпозвиникає переважно у віці 13-21 рік, невпинно прогресує і обов ' язково призводить до розвитку раку. Показники захворюваностіпри цьому захворюванні складають 1 на 8,5-29 тис. народжених дітей. У 50 %хворих поліпоз товстої кишки поєднується з поліпами шлунка тонкої кишки.

Етіологія і патогенез

Єдиного погляду на виникнення тарозвиток поліпів немає.

Найбільш поширеними є теоріїспадкової передачі захворювання, ембріональної дистопії, запалення, інфекційна(вірусна), аліментарних , професійних подразнень та ін.

Розмір поліпівколивається від розмірів просяної зернини до 10-15 см в діаметрі. Поліп, якправило, покритий незміненої слизовою оболонкою, але деколи може виразкуватисяабо некротизуватися.

Макроскпічно поліп являє собою округлий утвірблідо-рожевого або червоного кольору на вузькій ніжці чи більш широкій основі.

При множинних поліпах вони розміщуються у всіхвідділах товстої кишки. Поодинокі поліпи трапляються у 61 % хворих, групові абомножинні – у 39 %.

Найчастіше зустрічаються залозисті поліпи -аденоми і залозисто-ворсинчасті аденопапіломи. Гістологічно такі поліпи являютьсобою доброякісну гіперплазію слизової оболонки. Крім того, в них можуть матимісце різні стадії атипії та анаплазії аж до інвазивного раку. Гіперпластичніабо міліарні поліпи являють собою дрібні поліпоподібні утвори, що виникають врезультаті гіперплазії нормальної слизової оболонки і схильні до малігнізації.При міліарних поліпах слизова оболонка кигки покрита дрібними, величиною зпросяне зерно, поліпами. Ювенільні поліпи є гемартромою слизової оболонкикинки. Це скупчення кістозно змінених залоз слизової оболонки. Вони немалігнізуються.

Класифікація

Розрізняють поліпи: поодинокі і групові:

а)залозисті і залозисто-ворсинчасті (аденоми і аденопапіломи);

б)кістозно-гранулюючі (ювенільні);

в)фіброзні поліпи анального каналу;

г)гіперпластичні (міліарні);

д)неепітеліальні поліпоподібні утвори.

Ускладнення поліпів:

а)кровотеча;

б)переродження в рак;

в)оптураційна непрохідність кишечника;

г)випадання з прямої кишки.

Дифузний поліпоз розподіляється на:

а)істинний (сімейний) дифузний поліпоз;

б)вторинний поліпоз.

Клінічна симптоматика

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 1312345...10...Остання »

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>