Хірургія м’яких тканин промежини

Сторінка 1 з 41234

Синдром опущення промежини

Синдром опущення промежини являє собою розлад функці ї тазового дна. Його впершеописали Parks і співавт. в 1966 р., спостерігаючи хворих з випадінням прямоїкишки. Хоча цей синдром може зустрічатися і самостійно, він част о поєднується з тими чиіншими патологічними змінами.

У практиці лікаря-хірурга зустрічається велика група хворих які страждають за крепами , пов'язаними безпосередньо з синдромом опущення тазового дна. Це захворюваннязустрічається у 30% осіб, які страждають порушенням акту дефекації.Захворювання характерно для жінок. В основі захворювання лежить змінааноректального кута, пов'язаного з ослабленням м'язів тазового дна ірозбіжністю передньої порції леватор і в.

Клініка. Найбільш характерні і постійніклінічні ознаки опущення промежини при початкових стадіях цього захворюванняпроявляються значними труднощами дефекації, що виражаються у тривалих марнихпотугах і відчуття неповного спорожнення прямої кишки. Тазов е дно при таких тривалих потугах опускається, змінюючианоректальний кут. Наслідком цього є випад і ння слизової передньої стінки прямої кишки у просвіт ануса , блокуючи проходженнякалових мас що подразнює чутливу зонуепітелію в області зубчастої лінії і призводить до появи почуття неповного спорожн е ння і появи тенезм ів . Такі хворі допомагаютьсобі при дефекації, надавл юючи на промежин у знизу вгору, або вводячи в задній прохід палець і відводять випа вшу слизову оболонку. Деякіхворі скаржаться на почуття дискомфорту в області промежини (без чіткоїлокалізації болю), часто біль тривалий і виражений в положенні лежачи або під час сну. Зазвичай б іль не пов'яза ний з дефекацією, хоча мож е її супроводжувати. У іншоїкатегорії жінок розвивається функціональне порушення сечовипускання, восновному нетримання сечі у стресових ситуаціях. Це може супроводжуватися випад і нням піхви різного ступенятяжкості.

Діагностика. Діагностика захворювання грунтується на даних анамнезу і пальцевогодослідження прямої кишки. При огляді прямої кишки визначається розбіжністьпередньої порції леватор і в , пролаб у ван ня ректовагінально ї перегородки , ослаблення тонусу леватор ів . З інструментальних методів дослідження застосовується бічнапроктографія, на якій визначається збільшення аноректального кута.

Клінічно синдром опущення промежини розпізнають,обстеженням хворих в лівій латеральній позиції, змушуючи їх видавлювати балон. За допомогою цього простого тесту показано, що синдром опущення промежини може бути легко ідентифікований в томувипадку, якщо площин а промежини при натуж у ван н ірозташовується нижче сідничнихгорбів.

Лікування. Існує ряд методів оперативного лікування опущення тазовогодна:

• через піхвов е зміцнення м'язів тазовогодна.

• леваторопласт и ка промеж ен ним доступом з формуванняманоректального гострого кута.

Показ ами до опера ц ії є :

• порушення актудефекації (ускладнення)

• почуття неповногоспорожн е нняпісля дефекації.

• 2-3 моментний актдефекації.

• розбіжність м'язів передньої порції леватор і в.

• збільшення аноректального кута.

Методика операції. Хвораперебуває у гінекологічному кріслі в положенні на спині. Операція проводитьсяпід в/в наркозом або спинномозковій анестезі ї , чим досягається релаксація м'язів промежини. Метеликоподібний розріз шкірипроводиться в області передньої промежини. Після чого гострим шляхом ра зшаровують прямок и шечно-піхвов у перегородк у на глибину до 4-5 см.Виділяються передні порції лобково- куприкових м'яз ів ,які зшива ють надстінкою прямої кишки кетгутом. Проводиться ретельний гемостаз і уш и ван ня рани промежини впоперечному напрямку. У пряму кишку і піхву вводяться марлеві смужки з маззю"Левом і коль".Спиртова пов'язка на рану. У післяопераційному періоді хвор і й призначається голод на 2доби, потім безшлакова дієта до 5 діб, що призводить до затримки ст ільця . Також хворимпризначається постіль ний режим до 4 д іб .

Піодермія промежини

Піодермія– група захворювань шкіри, головним симптомом яких є нагноєння.

Етіологія, патогенез . Збудники – стафілококи та стрептококи. В патогенезіважливу роль відіграють ендогенні порушення (цукровий діабет, хвороби крові,відхилення у вітамінному обміні, шлунково-кишкові розлади, ожиріння,захворювання печінки, невропатії і т.д.), екзогенні впливи (мікротравми,переохолодження, перегрівання, забруднення шкіри, неповноцінне харчування таінше) і довготривале лікування кортикостероїдами та цитостатиками. Заетіологічним типом розрізняють стафілодермії та стрептодермії, які в свою чергуподіляються на поверхневі та глибокі. Розрізняють наступні різновидистафілодермії: остиофолікуліт, фолікуліт, фурункул, карбункул та гідраденіт(глибокі стафілодермії).

Остиофолікуліт– розташована в гирлі волосяного фолікула невелика пустула з щільною покришкою,з центру якої виступає волос; по периферії навколо пустули вузький ободокгіперемії. При розповсюдженні нагноєння в глибину фолікула остиофолікулітпереходить в фолікуліт, який клінічно відрізняється від першого наявністюінфільтрата у вигляді запального вузла, розташованого навколо волоска.Остиофолікуліти та фолікуліти можуть бути одиничними і множинними. Вонилокалізуються на будь-якій ділянці шкірного покриву, де знаходяться довге абодобре розвинене пушкове волосся. При інволюції виникає гнійна кірочка, привипадінні якої з'являється синюшно-рожева пляма, яка з часом зникає.

Фурункул -гнійно-некротичне запалення волосяного фолікула і оточуючих його тканин;клінічно являє собою гостро запальний вузол з пустулою на верхівці. Прирозкритті виявляється некротичний стержень, при відторгнені якого виникаєвиразка, яка загоюється рубцем. Суб' єктивно – біль. Фурункули можуть бути поодинокими та множинними,протікання – гостре і хронічне. Інколи приєднуються лімфаденіти і лімфангоіти,лихоманка.

Акція у Києві! Зареєструйся у таксі Убер зараз та отримай 80 грн знижки на 2 перші поїздки!
Ціни на таксі у Києві хороші, водії адекватні. Хіба не супер? Реєструйся зараз, витратиш потім:
ВЗЯТИ ЗНИЖКУ ТУТ
uber

Промо-код: 6nbdd5gque
 

Поділися даною статтею:


Сторінка 1 з 41234

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>